14 Nisan, czyli Dzień Cudów

25-03-2024

306

Wczorajszy dzień dla miłośnika krajobrazu był jeden na milion – Księżyc w okolicy pełni, burza geomagnetyczna (współczynnik KP 8), na przemian śnieżyce ze słoneczną pogodą i wspaniałe warunki na dalekie obserwacje.

Ale po kolei – wstałem o 3:50 i ruszyłem w okolice Rabsztyna złapać zachód Księżyca za zamkiem. Porażka – chmury zakryły całe widowisko.

W okolicach południa ukazała się prognoza uderzenia CME w ziemską atmosferę. Zapowiedzi były spektakularne! Burza geomagnetyczna G3-G4 i potencjalna zorza polarna z obszaru całej Polski. Nie planowałem na nią polować – na wieczór miałem ważniejsze plany 🙂 Na moje szczęście współczynnik BZ był mocno dodatni, dlatego z szumnych zapowiedzi została słabiutka zorza dla koneserów.

Ale po południu ukazało się okienko pogodowe ze wspaniałą widzialnością. Skoczyłem na nową miejscówką i przywiozłem zdjęcia Beskidów i Tatr niemalże z epicentrum Jaworzna.

Zacznijmy od Królowej:

Tatry zostawię sobie na deser, ale tymczasem zapowiedziany wcześniej prezent – Babia Góra z szybem B̶i̶e̶r̶u̶t̶  Piłsudski w wersji horyzontalnej o rozdzielczości 2560 x 1707 pikseli. Smacznego!

Ilość odsłon: 306

wstecz


Jeśli chcesz wesprzeć moją pracę, możesz postawić mi kawę :) Dzięki!

Postaw mi kawę na buycoffee.to