Brzask na Podwalu

13-01-2021

772

Proces przekształcania się pola ciśnienia nad Europą zapowiadał na piątek doskonałą widzialność. Niestety niska emisja połączona z brakiem wystarczającej ilości wiatru na linii Jaworzno – Tatry popsuła wielkie plany, choć godzinę przed wschodem słońca udało się zrealizować choć jeden pomysł.

Kolegiata w centrum Jaworzna jest bardzo charakterystycznym miejscem, ze względu na swoje położenie można ją dostrzec z bardzo wielu – czasem zaskakujących – miejsc w mieście. Od kilku miesięcy poszukiwałem miejsca pozwalającego na zestawienie jej z Tatrami i w końcu się udało, choć odległość od Rynku nie pozwoliła na wyciągnięcie potęgi Tatry (jeśli możesz mnie zaprosić na dach bloku na Podwalu lub Gigancie albo mieszkasz na tych osiedlach, a z Twojego okna widać jaworznicką kolegiatę – daj mi proszę znać!).

Godzinę przed wschodem słońca ukazała się Babia Góra. W kadrze Okręgowa Komisja Egzaminacyjna oraz siedziba Saurona Taurona.

Jego oko:

Czas na kadr po który tu wszedłem. Oddaliłem się na najdalszą krawędź bloku, żeby nieco zwiększyć dystans do kościoła.

Godzina 6:40

Godzina 7:00

Spójrzmy jeszcze w drugą stronę. Osiedle Podłęże z tej perspektywy leży u stóp Podwala. Na ostatnim planie po prawej części kadru Brzęczkowice. Za Elektrownią Jaworzno III prawdopodobnie mysłowickie Morgi (?).

Na wysokości kominów już wieje, niżej niestety w atmosferze wciąż brak mieszania powietrza..

 

Data i miejsce strzału:

  • 12 stycznia 2021, godzina przed wschodem słońca
  • Osiedle Podwale, Jaworzno

Najdalszy strzał:

  • Gerlach, 132 km

Ilość odsłon: 772

wstecz


Jeśli chcesz wesprzeć moją pracę, możesz postawić mi kawę :) Dzięki!

Postaw mi kawę na buycoffee.to